Korduvad küsimused

Busyboard, tuntud kui „Montessori-paneel“ või sensorne tahvel, on puidust valmistatud, millel on erineva suurusega erinevad elemendid, tekstuurid, kujud ja funktsionaalsused. Need elemendid hõlmavad käepidemeid, lukke, lülitid, nööre, rattaid ja muid objekte, mis on loodud stimuleerima meeli ning arendama väikelaste motoorikat.

Busyboardi põhieesmärk on õpetada väikelastele erinevaid oskusi ja stimuleerida nende sensoorsed taju. Interaktsiooni kaudu erinevate elementidega tahvlil saavad lapsed arendada liikumise koordinatsiooni, taktiilseid oskusi, õppida ära tundma kujundeid ja värve ning omandada lihtsaid mehhanisme, nagu nupud ja lülitid.

Busyboard on tõhus vahend väikelaste arenguks, kuna see ühendab endas õppimist ja mängu, soodustades laste kõikehõlmavat füüsilist ja kognitiivset arengut.

Busyboard pakub lapse arengule mitmeid eeliseid, hõlmates erinevaid aspekte tema füüsilisest, kognitiivsest ja sotsiaalsest arengust. Allpool on toodud peamised selle toote eelised:

Liikumisvõime areng: toode pakub mitmesuguseid elemente, nagu käepidemed, nupud, lukud ja lülitid, mis nõuavad lapselt peenmotoorikat ja liigutuste koordinatsiooni. See aitab parandada motoorseid oskusi, mis omakorda avaldab positiivset mõju ka kõne arengule.

Taju stimulatsioon: Erinevad tekstuurid, vormid ja materjalid, mida kasutatakse Busyboardil, aitavad stimuleerida lapse sensoorset taju. Taktiilsed aistingud ja visuaalsed muljed mängivad tema arengus olulist rolli.

Sotsiaalne areng: Busyboard võib olla suurepärane võimalus laste sotsiaalseks suhtlemiseks ja koostööks. Kui lapsed mängivad koos Busyboardil, saavad nad õppida üksteiselt ja jagada oma ideid.

Loovuse edendamine: Busyboard pakub lastele võimalust sageli eksperimenteerida ja leida uusi viise elementidega suhtlemiseks. See aitab arendada loomingulist mõtlemist ja suurendab uudishimu õppimise vastu.

Kognitiivsete oskuste arendamine: Busyboardil mängides õpivad lapsed ära tundma kujundeid, värve ja omandavad lihtsaid mehhanisme. See aitab arendada kognitiivseid oskusi ja õpetab loogikast põhitõdesid.

Pikaajaline huvi: Busyboard pakub huvi pikaks ajaks, pakkudes pidevaid õppimise ja arengu võimalusi.

Need eelised muudavad Busyboardi oluliseks vahendiks väikelaste arengus, soodustades nende kõikehõlmavat kasvu ja mitmesuguste oskuste omandamist.

  • Kasutage biiderboadi erinevate elementide õpetamiseks, näiteks kujundid, värvid, numbrid jne. Näidake lapsele igateset, nimetage seda ja paluge lapsel korrata. Nii saab ta paremini meelde jätta detaile ja nende erinevusi üksteisest.
  • Uurige erinevate elementide omadusi. Näiteks näidake lapsele ringi ja selgitage, et sellel pole nurki, seejärel näidake ruutu ja rääkige, et sellel on 4 nurka ja küljed on ühepikkused. Selgitused aitavad lapsel paremini mõista iga detaili erinevusi.
  • Kasutage tahvlit erinevate materjalide ja tekstuuride uurimiseks. Näiteks laske lapsel määrata, millest on tehtud nööbid, või proovida suhelda liikuvate elementidega. Samal ajal üritage last mitte aidata, laske tal ise ülesandeid täita. Kuid ärge unustage teda toetada, et ta usuks endasse.
  • Ärge kartke improviseerida ja luua lapsele ainulaadseid ülesandeid. Mida huvitavam ja keerulisem on ülesanne, seda suurem on võimalus arendada rohkem kasulikke oskusi. Katsetage ja uurige mängu koos lapsega igast küljest, muidest ajaveetmist veelgi huvitavamaks.

Käsitsi valmistatud Busyboardid sobivad ideaalselt lastele vanuses 8 kuud kuni 4 aastat. See on lapse arengu võtmeperiood, mil lapsed uurivad aktiivselt ümbritsevat maailma ja kujundavad põhioskusi. Busyboardid on mitmekesised ja neid saab kohandada erinevate raskusastmete järgi, mistõttu sobivad need erinevatele lapse arenguetappidele.

Meie käsitsi valmistatud Busyboardid valmistatakse kvaliteetsetest ja ohututest materjalidest. Alus on kvaliteetne 12 mm paksune kasevineer. Elemendid on valmistatud kvaliteetsest 3-6 mm paksusest kasevineerist. Töötlemine toimub käsitsi, kasutades CNC frees- ja laserpinke ning kaasaegset puidu lõpptöötlusseadmeid ja -tööriistu.

*Kvaliteedikontroll toimub mitmes etapis:

  1. Kontroll pärast elementide töötlemist.
  2. Kontroll pärast toote kokkupanekut.
  3. Lõplik kontroll enne saatmist tellijale.

Materjalid lihvitakse käsitsi. Aluse ja elementide kruntimiseks ja värvimiseks kasutatakse spetsiaalseid vee baasil valmistatud mittetoksilisi värve, millel on Euroopa sertifikaat UNI EN71-3:2019, mida võib kasutada mänguasjade värvimiseks.

Kõik ostetud elemendid, näiteks furnituur, rattad jne, kontrollitakse enne paigaldamist käsitsi defektide osas.

Peenmotoorika arendamine

Toodete valmistamisel pöörame erilist tähelepanu kasutatavate materjalide ohutusele ja keskkonnasõbralikkusele. Esimesed mudelid olid testitud My Busy Board kaubamärgi asutaja ja tema 3-aastase lapse poolt. Arvesse võeti toote kasutusomadusi ja tehti muudatusi, enne kui toode läks masstootmisesse.

NB! Nagu ka iga mänguasjaga, jälgige palun oma last mängu ajal.

Toode on valmistatud käsitööna ja elemendid on kindlalt kinnitatud alusele. Siiski, nagu iga teisegi väikeseid detaile sisaldava mänguasjaga, tuleb ka Busyboardiga mängides lapse eest hoolitseda. Olge ettevaatlikud väikeste detailidega, mis võivad lahti tulla või mida laps võib ära hammustades alla neelata (esineb lämbumisoht). Toodet tuleb kasutada ainult täiskasvanu järelevalve all!

NB! Kõik pakendid ei ole toote osa ja need tuleb enne Busyboardi lapsele andmist eemaldada.

Jah, me pakume Busyboardide isikustamise teenust. Saate valida teatud elemente värve ja isegi lisada oma lapse nime, et muutes tahvlit ainulaadsemaks. Meie kodulehel on valik „My Busy Boardi konstruktor“. Exceli failis saate ise kokku panna oma Busyboardi saadaolevatest värvidest, mänguelementidest, tahvli suurusest ning saata selle meile kohandatud kokkupanekuks. Samuti saame lisada personaalseid elemente, näiteks lapse nime. Kokkuleppel võime kaaluda ka võimalust paigutada tahvlile lemmikuid multfilmitegelasi. Tellimuse esitamisel võtke meiega ühendust ja me püüame teie ideed ellu viia.

NB! Isikustatud toodete puhul ei ole 14-päevane tagastamine võimalik, kuid teeme kõik endast oleneva, et te jääksite rahule.

Käsitsi valmistatud Busyboardi koostamise aeg sõltub mudelist ja individuaalsetest tellitud parameetritest. Koostamise aeg on kuni 5 tööpäeva alates tellimuse laekumisest + postiga kohaletoimetamine Eestis (Omniva). Tarneaeg varieerub sõltuvalt teie asukohast ja valitud tarneviisist.

Toodet on võimalik kätte saada ka kohapeal meie töökojast My Busy Board (Kassi 4, Tallinn, Eesti) või kokkuleppel. NB! Kohaletoimetamine ei kuulu toote hinna sisse.

Jah, muidugi. Meile klientide rahulolu on esmatähtis. Kui Busyboard ei vasta teie ootustele või sellel on defekte, võtke meiega ühendust. Püüame olukorra lahendada, pakkudes teile asendustoote või raha tagastamise. Personaalsete toodete puhul ei ole tagastus võimalik, kuid teeme kõik endast oleneva, et te jääksite rahule.

Samuti on meile oluline teie tagasiside. Aitame hea meelega!